Télen is jól bírják, sőt szeretik...

Bár a legkedveltebb szobanövények között valószínűleg többségben vannak azok, amelyek sok napfényt igényelnek, léteznek olyanok is, amelyek az árnyékos, félárnyékos helyeken is jól érzik magukat. Ezeket nem kell az ablakba tenned, és a lakás sötétebb helyiségeit is ékesítheted velük, fontos azonban, hogy a sötét ebben az esetben nem a vaksötétet jelenti, csupán azt, hogy a növény jól érzi magát akkor is, ha nem teszed ki közvetlen napsütésnek, hiszen fényre valamennyi szobanövénynek szüksége van az egészséges fejlődéséhez.

A rákvirág (Aglaonema) az egyik legnépszerűbb árnyékkedvelő növény. A félárnyékot kedveli, hiszen természetes élőhelyén is ilyen körülmények között található meg, ugyanakkor erősebb megvilágításánál is jól fejlődik. Igényli azonban a meleget, 20-30 fok körüli legyen a hőmérséklet, és ne legyen száraz a levegő. Télen mérsékeltebben kell locsolni, nyáron gyakrabban.
 

A szobapáfrány (Nephrolepis exaltata) bár világos helyen is jól érzi magát, valójában a szórt fényt kedveli, és egy sötétebb helyen sem lesz semmi baja. A közvetlen napsugárzástól azonban mindenképp óvni kell. A legideálisabb számára a 18-20 fok körüli hőmérséklet, ügyelj rá továbbá, hogy állandóan nedves legyen a talaja, leveleit pedig hetente egyszer permetezd le vízzel, szórófejes flakonból.


A szerencsebambuszt (Dracaena sanderana) kifejezetten óvni kell a közvetlen napsugárzástól. Világosságra szüksége van, a legjobban szórt fény mellett érzi jól magát. Rendkívül alkalmazkodó növény, 5 fok alatt és 35 fok felett is remekül megél, az ideális azonban számára a 20-25 fok. Rendszeresen kell öntözni, nem kényes a vízre, és nem kell számára magasabb páratartalmat sem biztosítani.

 A vitorlavirág (Spathiphyllum) egyike azon növényeknek, amelyek alacsony fényigényük ellenére is hoznak virágokat. Nyugodtan elhelyezheted a lakás egy kevésbé világos pontján, ügyelj azonban arra, hogy ne legyen túl meleg, a növény ugyanis a hűvösebb helyiségeket kedveli.




A borostyánt (Hedera helix), melynek létezik cserepes változata is, szinte bárhol tarthatod, nagyon jól alkalmazkodik akár a fényszegény környezethez is. A túl nagy meleget azonban nem kedveli, a legjobb számára a 14-18 fok, közepes vízigénye van, nyáron viszont kétnaponta érdemes permetezni is.




Köszönjük a tanácsokat: FEMINA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...