A stressz folyamatos feszültség vagy tartós idegesség.
Rendszerint egy vagy több, állandó negatív ingerre adott tartós válaszreakció a szervezet részéről. A tartósan fennálló stressz akár komoly egészségkárosodást eredményezhet, mivel gyengíti a szervezet ellenálló képességét.
Mit tehetsz, hogy azonnal jobban érezd magad?
Hogyan érd el azt, hogy jól érezd magad, és egyre jobban? Hogy pozitív gondolataid legyenek tudat alatt is?
Hogyan válj pesszimistából optimistává, hisz ez az alapja annak, hogy a vágyaidat be tud vonzani az életedbe. Minden gondolat egy érzelmet indít el benned, amit kisugárzol magadból. Még ha nem is tudsz róla, de állandóan, a nap 24 órájában, minden nap ez történik. Abból tudod meg, hogy milyen rezgéseket bocsátasz ki az Univerzum felé, hogy hogyan érzed magad. Ez a Te iránytűd.
És az Univerzum olyan eseményeket, helyzeteket, körülményeket, embereket, dolgokat fog számodra hozni, amik azt az érzést adják neked, amit kisugárzol magadból.
Ha jól érzed magad, akkor jó dolgok fognak történni veled.
A tudatalattiba az évek során rengeteg program, hit vésődött be.
Hogy ezek milyen programok, pozitívak vagy negatívak, azt abból tudod, hogy a jelenlegi helyzeted, kapcsolataid, életed milyenek, mennyire vagy elégedett.
Ha nem olyanok a körülményeid, amilyennek szeretnéd, akkor bizony vannak benned olyan negatív idegpályák, negatív programok, negatív hitek, blokkok, amik akadályoznak abban, hogy elérd a céljaidat, vágyaidat.
Ahhoz, hogy ezeket a negatívumokat, át tudd írni a tudatalattidban, erőfeszítésre lesz szükség. Az erőfeszítés abból áll, hogy minden nap, hétről hétre kitartóan csinálod a tudatalattid átprogramozását.
Be kell iktatni az életedbe új szokásokat. Hisz, ha változást akarsz az életedben, változtatnod kell a gondolkodásmódodon, szokásaidon. Nem gondolkozhatsz és nem hihetsz ugyanúgy, ahogy eddig tetted. Az elején ez biztos nehezedre fog esni, de a kezdeti sikerek láttán, már örömmel fogod csinálni.
Néhány módszer, amelyek azonnal, radikálisan megváltoztatják a rossz érzéseidet;
Sétálj naponta ½ -1 órát
úgy, hogy a messzi, távoli dolgokat nézd. A jó levegő, oxigén, napsütés, a séta természetes mozgása és az, hogy a távoli dolgokat nézed ezek nagyon sok, jó érzést váltanak ki belőled. A gyaloglás remek stresszoldó, és a depresszió ellen is kiváló “orvosság”.
Hallgasd a kedvenc zenédet!
Az, hogy a zene befolyásolja a lélek állapotát, korántsem új keletű felfedezés. Az ókor bölcsei nagyon jól ismerték a különböző zenék lélekre gyakorolt hatásait.
A zene segíthet a mindennapi küzdelmek okozta izgalom, idegesség lecsendesítésében, de megkönnyíti a stresszel teli események átvészelését is.
Énekelj!
A zuhany alatt, egyedül, kórusban, akár hamisan is, ha Neked jó… az éneklés mindenekelőtt örömet okoz, ráadásul igen jó élettani hatásai vannak, csakúgy, mint a zenehallgatásnak.
Ölelj meg valakit!
Ölelés hatására a szervezet oxitocin hormont termel, ami csökkenti a vérnyomást, a stresszt és a szorongást, és még a memóriát is javítja. Ám fontos, hogy az ölelés pozitív legyen, udvariasságból való ölelés esetén nem működik. Kutatások szerint napi húsz másodperc elég lenne az ölelésből, és így egészségesebb, boldogabb emberek lehetnénk. Az ölelés ugyanis csökkenti a félelmeket, a szorongást, a magányosság érzését, és megnyugtat. Más pozitív hatása, hogy önbizalmat erősíthetünk vele, mivel ha valaki megölel, azzal azt üzeni nekünk; úgy fogad el, ahogy vagyunk.
Nevess!
Nevess, minél jobban nevetsz annál jobban érzed magad. Olvass vicces könyveket, néz komikus filmeket. Pszichológusok, pszichiáterek régóta sikerrel alkalmazzák gyógyító eszközként a tudatos mosolyt a testi-lelki jól-lét, az általános közérzet javítása céljából. Azt vallják ugyanis, hogy a mosoly bevált terápiás eszköz, a nevetés pedig kimondottan „gyógyszer”, amihez ingyen bárki hozzájuthat. Egy gyerek 400 alkalommal mosolyog, nevet naponta, egy felnőtt pedig mindössze 15-ször. Miért? Hiszen nem kell hozzá különleges élmény, érdemes nevetni csupán a jobb közérzetért, negatív érzelmeink, a stressz csökkenéséért. Nevetéshiányban szenvedünk, holott orvosilag igazolhatóan jót tesz nekünk a nevetés.
Ha nem tudsz nevetni, akkor mosolyogj!
Próbálj meg egész nap mosolyogni. A kutatások kimutatták, hogy a mosolygás stresszes időszakban segít csökkenteni a szervezet stresszre adott válaszának intenzitását, függetlenül attól, hogy az illető valóban boldognak érzi-e magát. Ha legközelebb bármilyen stresszes szituációba kerülsz, próbáld meg megtartani a mosolyodat legalább egy percig.
Masszíroztasd meg magad!
A masszázsterápia nem csak az izmokat, bőrt és a vérkeringést frissíti fel, hanem csodálatos hatást fejt ki az idegrendszerre is. A masszázs aktiválja a paraszimpatikus idegrendszert, ezzel ellensúlyozza a test stresszre adott negatív válaszreakcióit, feloldja az izmok akaratlan feszülését, lehetővé teszi a normális szívritmus, vérnyomás és keringés helyreállását.
Járj szaunázni!
Egészségmegőrző hatása mellett frissítően, nyugtatólag hat, megújítja a testet és a lelket egyaránt. A szaunázás az általános jó közérzet, a teljes testi és lelki harmónia egyik alapvető eszköze. A szaunázás – amellett, hogy hozzátartozik az egészséges életmódhoz – kiváló levezetése lehet egy fárasztó, stresszel teli napnak.
A szaunázás erőteljesen oldja a stresszt, csökkenti a szorongást és az agresszivitást.
A pszichére igen pozitív hatással van, mivel a szabályszerű szaunázás erősen megnöveli a teljesítőképességet, ami önmagában is örömet okoz az embernek.
Ha van háziállatod, játssz vele!
Háziállat, mint stresszoldó; 15-30 perc időtöltés kutya vagy macska társaságában enyhíti a szorongást és feloldja a stresszt. Azonban nem fontos négylábú kisállatnak lennie – az akváriumban úszkáló halacska figyelésével ugyanolyan hatás érhető el. A házi kedvencünkkel eltöltött idő alatt testünk változáson megy keresztül, ami befolyásolja a hangulatunkat. A kortizol “stresszhormon” szintje csökken, és szerotonin termelődik, ami jótékonyan hat a hangulatra és az érzelmekre.
Táncolj, egyszerűen otthon kezdj el táncolni!
A tánc a testi feszültségeket tudatosítja és feloldja. Kiegyensúlyozottságot, örömöt, szabadságérzetet ad. Oldja a napi felgyülemlett feszültségeket, a stresszt. Erőt ad, életenergiával tölt fel.
Ezek a technikák közérzetjavító hatással bírnak.
Semmiképpen nem helyettesíthetik az orvosi kezelést, az esetlegesen előírt, szükséges gyógyszereket.
Itt találsz segítséget: Lelki edzésterv